DEFNE YAPRAĞI
DEFNE YAPRAĞI 1000GR

DEFNE YAPRAĞI (2020S1111)

0,00
İndirim Oranı : %33 İndirim
Fiyat : ₺15,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺10,00(KDV Dahil)

Defneyaprağını sadece yemeklere tat versin diye kullanıyorsanız bu haber sizi bir hayli şaşırtacak! İşte evde defneyaprağını yaktığınız takdirde şahit olacağınız 6 şey...

1- Kaygı- endişe durumlarını azaltır

 

 

Yaprak yakmak yıllarca stres atmak amacıyla kullanılmıştır. Yapraklardaki kimyasındaki lifler yandıkları zaman zihni sakinleştiren bir duman oluşturur ve zihnin sakinleşmesini sağlarlar Bu yüzden defneyaprağı yakmak kişinin kaygı endişe durumlarını azaltır.

 

 

2- Enfeksiyonları azaltır

 

 

Defneyaprağının tıbbi özelliklerinden birisi de enfeksiyonları azaltmasıdır. Defneyaprağı dumanı vücudunuzdaki, özellikle eklemlerinizdeki iltihaplanmayı azaltır. Bu şifa etkisi, defneyapraklarında bulunan ve tamamen doğal anti-inflamatuar bir tedavi olarak işlev gören öjenoldan maddesinden gelir.

 

 

3- Bağışıklık sistemini güçlendirir

 

 

Defneyaprağı vücut için gerekli olan vitamin ve minerallerle doludur. Bu sebeple, defneyapraklarını yakmak ve sindirmek bağışıklık sisteminizi artırma kapasitesine sahiptir.

 

 

4-Diyabetle mücadeleye iyi gelir

 

 

Defneyaprağı diyabet hastalarına iyi gelir. Uzmanlar, bu fayda için ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi'nde yayınlanan bir çalışmada kanıtlandığı üzere, en iyi sonuçları almak için günde 1-3 gram defneyaprağı tüketilmesini öneriyorlar.

 

 

5- Dikkat seviyesini artırır

 

 

 

Daha önce belirttiğimiz gibi defneyaprağı dumanı sakinleştirici bir etkiye sahi, ancak aynı zamanda dikkat arttırır. Aslında, yakılan defneyaprakları sıklıkla kronik yorgunlukla mücadele etmek için kullanılır.Defneyapraklarındaki pinenler, sineol ve elemisin gibi bazı maddeler yorgunluk hissi ile mücadele eder ve dumanı teneffüs edenlere keyifli bir enerji artışı sağlar.

 

 

 

6- Solunum sistemini açar

 

 

Defneyaprakları, tıkalı solunum yolları ve akciğerlere yardımcı olabilecek doğal bir çaredir. Tüm problemlere neden olan kötü mukus ve balgamın ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Yaprakları yakmak yerine, taze olanları sıcak suya atın ve burnunuza çekebileceğiniz buharlı bir su yaratın.

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Ürünler