İĞDE 500 Gr (ST00438)

0,00
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺20,00  + KDV
İndirimli : ₺18,00  + KDV
KDV Dahil : ₺19,44
₺19,44 'den başlayan taksitlerle

İğde, içinde şaşırtıcı derecede yüksek oranda barındırdığı C vitamini sayesinde vücudu tam da şu aralar baş göstermesi muhtemel nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklardan koruyor, vücudun direncini artırıyor.

Mevsim değişikliği yaşadığımız bu günlerde tam da yenecek kadar olgunlaşan iğdelerin değerini sadece bu yüzden bile bilmek gerekiyor.

İğdenin içinde bulunan flavon glikozidler ve lifler, bağırsakların düzenli olarak işlemesine destek oluyor. Bu da ishal gibi sevilmeyen sorunların hızlıca ortadan kalkmasını sağlıyor.

Tabii bu etkisi nedeniyle iğdeyi çokça yiyip farklı sorunlar yaşamaktan da kaçınmak gerekiyor.

 İğdede bulunan tanen adlı madde, sıkıştırıcı bir etki göstererek idrar kaçırma gibi sorunlar yaşayanların, idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle sık sık tuvalete çıkmak zorunda olanların yanında yer alıyor ve bu rahatsızlıkların hızlıca geçmesine destek oluyor.

Bu da böbreklerimizin sağlıkla çalışmaya devam etmesi anlamına geliyor.

Eğer iğde yiyip C vitamininden bol bol faydalanmaya bile vakit bulamadan hastalandıysanız ve çoktan öksürüklerle savaşmaya başladıysanız yine iğdeye başvurabilirsiniz. Çünkü yapısı nedeniyle iğde, durduramadığınız öksürüklerin önüne geçmenizde yardımcı olmaya hazır.

İğdenin içinde yüksek oranda bulunan beta karotenler, sigara dumanına maruz kalma gibi dış etkenlerden oluşan nefes alma sorunlarının düzelmesine destek oluyor.

 

 

Benzer Ürünler