IHLAMUR
Çiçek Ihlamur Dökme (Linden) 200 gr
Çiçek Ihlamur Dökme (Linden) 200 gr

IHLAMUR (2020S1017)

0,00
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺22,50(KDV Dahil)

Ihlamur çayı nasıl hazırlanır?

Ihlamur çayı, ıhlamur ağacından elde edilen çiçeklerden hazırlanır. Ancak demlenecek çayda kullanılacak çiçeklerin öncelikle kurutulması gerekir. Kuruyan çiçekler çok fazla beklemeden tüketilmelidir. Çayın daha kolay demlenebilmesi için kurutulan çiçekler havandan geçirilebilir. Bu işlem sayesinde toz haline gelen çiçeklerin daha pratik bir şekilde demlenmesi mümkündür.

Ihlamur çayı, siyah çaydan daha farklı bir şekilde demlenir. Ihlamur çiçeğinin kurutulmuş ya da toz haline getirilmiş formunun üzerine kaynar su dökülüp demlendikten yaklaşık 5 dakika sonra servis edilmelidir. Damak zevkine göre aromalandırılmak istenen ıhlamur çayına çubuk tarçın, karanfil, elma kabuğu eklenebilir.

Metabolizmayı hızlandırarak vücudun işlevlerini daha sağlıklı bir şekilde yerine getirmesini sağlayan ve aynı zamanda bağışıklığı güçlendiren bu etkili bitki çaylarının başında ise  çayı geliyor. Gribal enfeksiyonlara karşı hem koruyucu hem de tedavi yönü kuvvetli olan ıhlamur bitkisinden hazırlanan çay aynı zamanda anksiyete gibi problemlerin semptomlarının daha az şiddette yaşanmasına yardımcı olur.

Benzer Ürünler