KURU YABAN MERSİNİ 500GR
KURU YABAN MERSİNİ 500GR

KURU YABAN MERSİNİ (CRANBERRIES) (2020S1049)

0,00
İndirim Oranı : %9 İndirim
Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺32,00(KDV Dahil)

Yaban Mersini

Yaban mersini kurusu vitamin yönünden oldukça besleyicidir ancak hemen söyleyelim kurutma işlemi sırasında suda çözülebilen B ve C vitaminleri azalır. Tabii bu bilginin yaban mersini kurusu tüketmenize engel olmasını istemem çünkü kurutulmuş ya da taze yaban mersini sağlığınız için faydalıdır.

Yaban mersini kurusu çok iyi bir antioksidandır. Hatta kurusu tazesinden 4 kat daha fazla antioksidan içerir. Kurutulma işlemi sırasında antioksidanlar daha konsantre hale gelir. Yaban mersini kurusunu yemeklerde, tatlılarda kullanabilir ya da atıştırmalık olarak öğün aralarında yiyebilirsiniz.

 

Bir avuç yaban mersini kurusu yaklaşık 140 kalori içerir ve yağ, kolesterol ve sodyum içermez. Bu nedenle diyet yapanların tüketebileceği iyi bir atıştırmalıktır. Bu miktar kuru yaban mersini günlük almanız gereken B-1 vitamininin %4’ünü, B-2 vitamininin %6’sını ve B-3 vitamininin %4’ünü karşılar.

B kompleks vitaminleri kırmızı kan hücrelerinin oluşmasını teşvik ettiği için enerjiniz artar.

Kuru yaban mersininin en iyi tarafı bir avuç dolusunun günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık %30’unu karşılaması. Bu sayede bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve hastalıklara karşı bir kalkan oluşturabilirsiniz.

Benzer Ürünler