NATURAL KARIŞIK ÇEREZ 500GR (CRZ0019)

0,00
İndirim Oranı : %7 İndirim
Fiyat : ₺30,00  + KDV
İndirimli : ₺28,00  + KDV
KDV Dahil : ₺30,24
* ₺30,24 'den başlayan taksitlerle

İÇİNDEKİLER:Çiğ Badem, Çiğ Fındık, Çiğ Kaju, Ceviz, Kuru Üzüm, Çekirdeksiz Siyah Kuru Üzüm, Yaban Mersini 


 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir. 

İstanbul içi siparişler en geç 1 ila 2,

İstanbul dışı siparişler en geç 3 ila 4 günde teslim edilir.NATURAL KARIŞIK ÇEREZ

Kuruyemişler son derece sağlıklıdır ve hareket halindeyken mükemmel atıştırmalıklardır.

Sağlıklı yağlar, lifler ve proteinlerle doludurlar ve birçok önemli besleyici madde ve antioksidanın büyük bir kaynağıdırlar.

Dahası, araştırmalar, kuruyemişin, kolesterolü, kan basıncı ve kan şekerini düşürmek gibi çeşitli sağlık yararları bulunduğunu ortaya koydu.

Ancak, bazı insanlar kuruyemişin kavrulmasının besin içeriğini etkileyip etkilemediğini merak ediyorlar.

Siz de onlardansanız, bu yazıda çiğ ve kavrulmuş kuruyemişin karşılaştırılmasını ve sağlık yararlarını bulacaksınız.

Uzmanlar Çiğ Kuruyemiş Yemeyi Öneriyor

  
Uzmanlar kuruyemişlerin çiğ yenmesinin sağlığa çok daha faydalı olduğunu dile getirmektedir. Çiğ yenen kuruyemişler içindeki lipaz enzimleri sayesinde yağ yakımını hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Kavrulmuş kuruyemişlerde ise lipaz enzimleri öldüğü için kuruyemişler hızlı yağ yakımı konusunda faydasını yitirmektedir. Kuruyemişlerin kavrulması, kuruyemişlerin oldukça lifli olan kabuklarının da ölmesi anlamına gelmektedir. Bu da kavrulan kuruyemiş tüketiminde çok faydalı olan bu lifli yapının vücuda olan faydalarından mahrum kalınması anlamına gelmektedir. Çiğ kuruyemişlerde bulunan faydalı yağlar kavrulduğu zaman trans yağa dönüşebilmektedir. Bu da insan sağlığı açısından oldukça riskli bir durumdur. Kavrulan badem, fındık gibi kuruyemişler genellikle tuzlanmaktadır. Tuz da tansiyon sorunlarına neden olabilmektedir. Kuruyemişler kavrulurken yüksek ısıya maruz kalarak besin değerlerini ciddi derecede kaybedebilmektedir. Bütün bu sebeplerden dolayı çiğ kuruyemiş satın alarak uygun saklama koşullarında saklamak çok daha mantıklı olmaktadır. Siz de çiğ kuruyemiş satın alarak sağlıklı beslenme şansını yakalayabilirsiniz.
Benzer Ürünler