SARIMSAK TOZU
SARIMSAK TOZU 1000GR

SARIMSAK TOZU (2020S1096)

0,00
İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺24,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺19,00(KDV Dahil)

Her derde deva sarımsak to

Yemeklere baharat gibi eklenen 'sarımsak tozu' kolesterolü dengeleyip kanser hücreleriyle savaşarak büyümelerini engelliyor. Toz ayrıca sindirim sistemine iyi geliyor

 

Kolesterol, vücudumuzun tüm hücrelerinde bulunan bir kan yağıdır. Hayati fonksiyonları yerine getirmekle görevli olan kolesterolün eksikliği fonksiyon bozukluğuna, çocuklarda gelişim bozukluğuna sebep olabilir. Buna karşın kolesterolün yükselmesi ise kalp ve beyin damarlarında tahribata sebep olur.

Zihin sağlığını korur

Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için doğru olan kolesterol seviyesinin kabul edilebilir bir sınırda olmasıdır. Bu noktada imdada 'sarımsak tozu' yetişiyor.  Gerek beden sağlığı gerek zihin sağlığı açısından oldukça önemli besin değerleri içermektedir.  Birçok kişi yoğun günlük hayat koşturmacasında yemek yapmaya pek vakit bulamamaktadır. Bu nedenle de olabildiğince kolay yöntemlere başvurmaktadır.   Sarımsak tozu mutfaklarda yemek yaparken zaman kazanmak açısından da oldukça etkili bir besindir. Birçok kişi sarımsak kokusundan hoşlanmadığı için sarımsak tozunu tercih etmektedir. 

Sindirimi destekler

Sarımsak tozu sarımsaktan üretildiği için sarımsağın içerdiği tüm faydalara sahiptir. Bitkisel tedavi uzmanları sarımsağın faydalarını saymakla bitiremiyor. Uzmanlar şeker hastalığından kolesterole, kanserden kemik hastalıklarına, sindirimden bağışıklığa kadar onlarca derde deva olduğunu dile getiriyorlar. 

EVDE KENDİNİZ YAPABİLİRSİNİZ

Sarımsağın kendi kadar faydalı olan tozunu elde etmek son derece kolaydır. Dilediğiniz kadar sarımsağı temizleyip, dişlerini mümkün olduğu kadar ince dilimler halinde doğrayın. Sonra ince bir tülbent içinde süzgece alıp güneşte kurutun. İyice kuruyan ya da fırınladığınız sarımsakları bir baharat öğütücüsünde, doğrayıcıda ya da havan içinde ezerek toz haline getirin.  

KEMİKLER İÇİN FAYDALI 

Kemik sağlığı açısından da sarımsak tozunun oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. Östrojen eksikliğini gidermeye yardımcı olur. Böylece östrojen eksikliğine bağlı kemik bozulmalarının önüne geçme açısından tüketimi önem kazanmaktadır. Ancak menopoza girmiş kadınlarda kuru sarımsak östrojen eksikliğine neden olmaktadır. Bu nokta göz önünde tutularak tüketmek gerekir. 

KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜRÜR

Sarımsak tozu, doğal olarak kan insülin düzeyini yükseltmeye yardımcı olur. Yüksek kan şekeri için ideal bir çözümdür. Özellikle diyabet belirtilerini kontrol altına almak için şeker hastalarına önerilir. 

BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİR 

C vitamini açısından oldukça zengin olan sarımsak tozu bağışıklık sistemi için de oldukça önemlidir. C vitamini vücut için gerekli bir vitamindir. Bunun için sarımsak tozu tüketimi vitamin eksikliklerini gidererek bağışıklık sistemini güçlendirir. 

SİNDİRİMİ ÇALIŞTIRIR 

Lif açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olduğu için sindirimi kolaylaştırma etkisi bulunmaktadır ve kabızlık gibi sorunları önlenmesini sağlar. 

KAN BASINCINI AZALTIR 

Sarımsak tozu kan basıncını azaltmada da son derece etkilidir. Kan akışını hızlandırır ve kan basıncını azaltır. Kan damarlarının rahatlamasına yardımcı olan sarımsak tozu damar hastalıklarının oluşmasını engeller. 

DENGE SAĞLAR 

Sarımsak tozu özellikle düşük LDL diğer adıyla kötü kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Aynı zamanda HDL yani iyi kolesterolü artırır. Doymuş yağları çok sık tüketildiğinde kolesterol düzeyinde yükselmeye yol açar. Bu da ateroskleroz gibi birçok sağlık sorununa neden olabilir. Sarımsak tozu özellikle kolesterol hastalarına önerilir. Kolesterolü dengeleyen en etkili çözümlerden biridir. 

KANSER HÜCRELERİNİN DÜŞMANI 

Kanser hücrelerine karşı tam bir kalkan görevi üstlenen sarımsak tozu vücuttan serbest radikallerin ve zararlı toksinlerin atılması konusunda oldukça etkilidir. Bu maddeleri vücudumuzdan uzaklaştırmakla kalmayıp süreci hızlandırarak çok daha kısa süre içerisinde atılmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda oluşmuş olan kanser hücrelerine karşı da oldukça etkilidir. Kanser hücrelerinin yayılmasını önleme özelliğiyle kanserle savaşmada etkilidir. 

 

Benzer Ürünler
Etiketler
SARIMSAK, SARIMSAK TOZU, TOZU,